İşte rejim yapmadan 5 kilo zayıf görünmenin püf noktaları!

Fazla kilolar biz kadınların en büyük kabusudur. Mutlaka saklamak isteyeceğimiz ya da hoşlanmadığımız bölgelerimiz bulunur. Ama bunun için ille de çuvala girmek ya da koyu renkleri tercih etmek zorunda değiliz. Beğendiğiniz özelliklerinizi ön plana çıkararak daha dikkat çekici bir etki yapabilirsiniz.

Nasıl mı? İşte size kendi kendinize uygulayabileceğiniz pratik püf noktaları:

Hiçbirimiz yılan gibi dümdüz bir forma sahip değiliz. Tabii ki saklamak isteyebileceğimiz kıvrımlar olabilir.

Bu nedenle; vücuda yapışmayacak, hafif dökümlü kumaşlar tercih etmek her zaman avantajlıdır.

Fazlalık olan bölgelerimizde süs, işleme veya dikkat çekici aksesuarlı tasarımlardan, parlak kumaşlardan uzak durmalıyız. Bu detayları gerçekten dikkat çekmek istediğimiz noktalarda kullanmak en güzeli.

Çorabınızı, pantolon ya da eteğinizi ve ayakkabınızın rengini aynı renkte seçerseniz daha uzun boylu gözükürsünüz.

Ayakkabılardan bahsetmişken, unutmayın ki düz ayakkabılar ne sizi ne de bacağınızı uzatmaz. İyisi mi siz ayakkabılarınızın yumurta topuktan biraz daha yüksek olmasını tercih edin. Moda diye çok kalın kemerlerle belinizi sımsıkı sarıp, vücudunuzu ikiye bölmeyin. Onun yerine, giysilerinizde dikey çizgiler ya da boynunuzdan sarkıtacağınız uzun eşarplar tercih ederseniz, daha uzun ve ince görünebilirsiniz.

Kemerleri kullanmanın da bir yolu var elbet; kemerli kıyafetinizin üstüne giyeceğiniz bir ceket, ya da önü açık bir gömlekle giyiminizi tamamlandığınızda mükemmel incelikte bir bel etkisi elde edebilirsiniz. Kısa olduğunu düşündüğünüz boynunuzu V yaka formlarla daha ince ve uzun gösterebilir, uzun küpeler ya da uzun kolyelerin yanı sıra saçınızı yüz şeklinize uygun kesim ve boylarda tercih ederseniz yüzünüzü de inceltebilirsiniz.

Kollarınız toplu diye kolsuz kıyafetlere küsmeyin, özellikle geceleri bir şala sarılarak veya bu sıralar sıkça gördüğümüz bolerolarla kolsuz kıyafetlerinizi de değerlendirebilirsiniz. Tek renk giyimin ince görünmeye katkısını biliriz bilmesine de sıkıcı olmak da istemeyiz. Sıkıcı olmak zorunda değilsiniz.

Farklı dokuları kullanarak heyecan katın kıyafetinize. Mesela deri ile merserize ya da gabardin pantolon ile tweed ceket gibi seçimler yapabilirsiniz. Farklı dokularda renkler farklı tonlar sergiler. Ama mutlaka size yakışan renklerde alışveriş yapın.

Yakışan renklerde giyinin. Hangileri olduğundan emin değilseniz güvenilir bir göz zevki olan bir arkadaşınızdan yardım isteyin, dilerseniz işin uzmanına danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir