Malzemeler:

5 adet büyük Marul veya Kıvırcık Salata Yaprağı
3 adet Katı Yumurta (haşlanmış ve doğranmış)
25 gr Margarin veya Tereyağı (yumuşatılmış)
25 gr Rokfor veya Mavi Danimarka Peyniri (ufalanmış)

Tarifi:

Marulların sert kısımlarını kesip ayırın. Yıkayıp kurulayın, bir kenara koyun.

İç Hazırlığı: Yumurtaları bir kaseye koyun, 25 gr margarin ve peyniri ekleyin. Bir çatalla ezerek yumuşak bir ezme haline getirin. Eğer çok sertse karışıma biraz daha margarin ekleyin.

1 marul yaprağını tezgahın üstüne serin ve ortasına kaşıkla 1 yemek kaşığı yumurta karışımını koyun. Karışımı kenarlara yayın. Yaprağın kesilmiş kenarından başlayarak sıkıca sarın. Sarmaları şeffaf filmle tekrar sıkıca sarın. Geri kalan marulları da aynı şekilde sarıp geceden buzdolabında tutun.

Servis Etmek İçin: Sarmaları şeffaf filmden çıkartıp bıçakla 2.5 cm. olmak üzere her parça küçük küçük kesin ve servis yapın.

Alternatif: Daha hafif bir tat için mavi peynir yerine erimiş başka bir peynir çeşidi kullanabilirsiniz. Tuz, biber, kırmızı acı biber ile tatlandırabilirsiniz. Ayrıca mavi peyniri ançüez ezmesiyle de değiştirebilirsiniz. (Tüp halinde markette bulabilirsiniz.)

Servis Önerileri: Başlangıç olarak servis edebileceğiniz gibi kokteyllerle birlikte de sunabilirsiniz. Başlangıç olarak servis ederseniz, domates ve salatalıkla sunabilirsiniz.

Afiyet olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir