Doğum tarihi: ?? ?? 1939
Kaç yaşında: 85
Meslek: Avukat
Doğum yeri: Siverek, Şanlıurfa

Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır.

1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Rahmi Özkan, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe derneğinde görev almış ve o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etmiş, önce Milli Türk Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir.

Bu görevi esnasında MTTB’yi temsilen Ankara’da devlet erkanı ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş bu cümleden olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve Çankaya köşkünde gençlik lideri olarak Türk Gençliğini temsilen çeşitli temaslarda bulunmuştur.

1961 Anayasası halk oylamasına sunulmadan önce zamanın cumhurbaşkanı orgeneral Cemal Gürsel ve gençlik lideri olarak Rahmi Özkan Türkiye radyolarından 19 Temmuz 1961 tarihinde 21:50 & 22:00 saatleri arası yaptığı konuşmayla anayasaya evet kampanyasını başlatan konuşmayı yapmıştır.

1963 & 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubat’ında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da kendini kabul ettirmiştir.

Seneler önce Haluk Bilginer ve Cem Kurtoğlu’nun sunmuş olduğu ‘Sıcağı Sıcağı’na programına konuk olarak katıldı.

Müge Anlı’nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programında Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte avukat Rahmi Özkan’da görev yapmaktadır. Daha önce de Serap Ezgü’nün programında danışman olarak görev yapmıştı.

Rahmi Özkan, Güzin hanımla evlidir. Bir oğlu, bir kızı vardır.

10 Aralık 2020 tarihinde Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı-Sert” isimli programındaki görevinden koronavirüsü tedbiri niteliğinde ayrıldı. İyileştikten sonra görevine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir