Doğum tarihi: ?? ?? 1986
Kaç yaşında: 37
Meslek: Fotoğrafçı
Doğum yeri: Sinop

Drone fotoğrafçısı

Aslan Özcan, 1986 yılında Sinop’ta doğmuştur. Eğitimine Sinop’ta başladı. Daha sonra İstanbul’a geldi. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Halkla ilişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

1996 yılında Almanya’da gurbetçi olan dedesi yurtdışından getirip bir polaroid fotoğraf makinesi Aslan Özcan’a hediye etti. Böylece ilk fotoğraf makinesine sahip oldu. Büyük bir hayranlıkla baktığı makinesi ile çekimlere başladı. Uzun yıllar polaroid makineler kullandı. Elinden düşmediği makinesi ile çektiği fotoğrafları da çok beğeniliyordu. 2010 yılında DSLR fotoğraf makinesi alarak bu yolda emin adımlarla yürümeye başladı.

Doğada, sokaklarda ya da tarihi miraslarımızda gezen ve gezdiği her yerde fotoğraf çeken Aslan Özcan, amatör fotoğraf yarışmalarından birçok ödül kazandı.

Drone alarak üç boyutlu çekimlere başlayan Aslan Özcan, Türkiye’nin ilk drone fotoğrafçılarından olurken kuşbakışı çekimleri dergi kapaklarına süsledi, önemli etkinliklerin aranan ismi oldu.

Bir dönem Mustafa Ceceli’nin konserlerinde görev alan Aslan Özcan, şu an sadece manzara fotoğrafçılığı ile ilgileniyor. Yurtdışı çekimleri de yapan fotoğrafçının İsviçre ve Avusturya’daki doğa çekimleri ilgiyle seyrediliyor. Belçika’daki sokak çekimleri ile fotoğrafçının bakış açısının kalitesini ve yapıcılığını gösteriyor.

Instagram, Facebook ve Youtube gibi platformları kullanarak binlerce kişiye hitap eden Aslan Özcan, paylaşmanın önemini şöyle ifade ediyor: “Bir fotoğrafçı için benzersiz bir kare yakalamak önemlidir. Ancak beğenilmek de bir o kadar değerlidir. Çünkü doğru yolda olduğunuzu bilirsiniz ve emin adımlarla ilerlersiniz. Bu nedenle tecrübelerimi takipçilerimle paylaşıyorum. Onların bana duyduğu güven için ekstra çalışıyorum.”

Aslan Özcan, evli ve 2 çoçuk babasıdır.

Aslan Özcan Sosyal Medya iletişim..

Web Site: https://aslanozcan.com/
İnstagram: https://www.instagram.com/aslanozcan/
Twitter.: https://twitter.com/Aslanozcan57
Facebook: https://www.facebook.com/Aslanozcan57/

En Popüler Görseller: https://www.shutterstock.com/tr/g/aslanozcan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir