Doğum tarihi: 10 Eylül 1991
Kaç yaşında: 32
Burcu: Başak
Meslek: Menajer, İş Adamı
Doğum yeri: Dinar, Afyonkarahisar

Türkiye’de ki en büyük Gübre fabrikalarından TORGÜB A.Ş.”nin kurucu ortağı olan Oğuzhan Arslan’ı Türkiye, Menajerlik Kariyeri ile tanıyor.

Oğuzhan Arslan, 10 Eylül 1991 tarihinde Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde doğmuştur. Ortaokul ve lise eğitimini Özel Harput Kolejinde aldıktan sonra üniversite öğrenimini Pamukkale Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlamıştır.

Oğuzhan Arslan, ilk olarak amatör futbolculukla başladığı kariyerinde yaşadığı bir olay yüzünden kendini tamamen menajerliğe çevirdi.

Birçok futbolcunun hakkının yenildiğini gören Oğuzhan Arslan, adeta futbolun kahramanı gibi genç ve tecrübesiz isimlerin karşılıksız olarak menajerliğini yapmaya başladı.

Bu onun için bir dönüm noktası olmuştu. Futbolculuk kariyerini bırakarak tamamen menajerlik alanında ilerlemeye başladı ve Türkiye’deki yerli yeteneklerin, büyük takımlara gerçekleşen transferlerinde büyük roller oynadı. Bu çalışmaları hem milli takıma hem de Türkiye’nin büyük kulüplerine çok ciddi bir değer kattı.

Aldığı eğitim ve ticari zekası Oğuzhan Arslan için hala yeteri seviyeye gelmediğini savunuyordu. Hiç vakit kaybetmeyen Arslan, büyük bir yatırımla Türkiye’nin en büyük gübre üretim fabrikası TORGÜB A.Ş’nin kurucu ortağı oldu.

Menajerlik alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’de maximum seviyeye ulaşan Oğuzhan Arslan, gözünü dünyaya dikmişti. Akabinde Oğuzhan Arslan’ın dünya yıldızlarıyla çalıştığı haberlerini tüm Türkiye gazete manşetlerinden okudu. Bu isimler; Hulk (Vieira de Souza), Hany Muhktar, Niasse, Mbabu gibi isimlerle çalışmalar yaptı.

Tüm bunlara rağmen Oğuzhan Arslan için istediği şey gerçekleşmemişti. Bu sebepten ötürü tüm dünyanın ilgisini çekecek bir projeye imza attı: Mball !

Mball isimli bu proje, bir sosyal medya aplikasyonu. Oyuncuların çevrimiçi olarak yeteneklerini videolar eşliğinde sergilediği ve izleyicilerin onları puanladığı bir sistem. En çok puan toplayan oyuncular tabiri caizse sokak futbolundan yükselerek kendini sıralamanın en üstüne çıkarıyor. Dolayısıyla bu da büyük takımlar için maliyetsiz ve kesin bir alt yapı desteği sağlıyor.

Gerçek yeteneğe sahip olan genç futbolcuları, sadece bir telefon ile dünyanın en büyük takımlarında oynabilme hayaline kavuşturacak çevrimiçi uygulama tamamen ücretsiz olacak.

Sadece oyuncuların değil Teknik Direktörler de bu uygulama içerisinde yer edinebilecekler. Takım kurabilecek ve kurduğunuz bu takım doğrultusunda maçlar yaparak devasa bir fikstür oluşturulabilecek.

Projeyle ilgili şu anda ancak bu kadar detay verebilmekteyiz. İlerleyen zamanlarda bu konuyla alakalı mutlaka Oğuzhan Arslan bir açıklama yapacaktır.

Şimdiden Oğuzhan Arslan’ı bu güzel girişiminden dolayı kutlar ve MBall’a başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir