Doğum tarihi: ?? ?? 1981
Kaç yaşında: 42
Meslek: Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri: Ankara

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak.

Çağrı Atakan, 1981 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu. 2012 yılından itibaren İstanbul’da yaşamaktadır.

Çağrı Atakan, ilk olarak 2007 yılında Arka Sıradakiler dizisinde yer aldıktan sonra televizyondan uzak kalarak tiyatroya yöneldi.

Dizi oyunculuğuna başlamadan önce Ankara’da bir arkadaşı ile birlikte ortak hafriyat işi yapıyordu. 2017 yılında öğrenci iken Bilkent Üniversitesi’nden arkadaşı olan Ay Yapım şirketinin CEO’su Kerem Çatay’a gidip kanser hastası annesinin isteği ile bir dizide bir-iki bölümlük oyuncu olmak istediğini söyleyince Çukur dizisinde önce iki bölüm oynadı. Canlandırdığı karakter çok beğenilince 42 bölüm devam etti.

Sonrasında Celal Eldeniz’den oyunculuk eğitimi almaya başladı.

Çağrı Atakan, 2018 yılında Çukur dizisinde Remzi karakteriyle adından sıkça söz ettirdi. Çukur dizinde canlandırdığı Remzi karakteriyle söylediği “Ben ekmeğimin peşindeyim” sözüyle sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girmişti. Çukur dizisinde; Aras Bulut İynemli, Perihan Savaş, Mustafa Avkıran, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu, Necip Memili, Damla Sönmez, Ercan Kesal, Nejat İşler gibi oyuncular yer almıştır.

2018 yılında ise Şahin Tepesi isimli dizide Yılmaz karakterini canlandırdı. Şahin Tepesi dizisinde Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Murat Aygen, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner ve Leyla Tanlar gibi isimlerle birlikte çalıştı.

2020 yılında yaklaşık 4 aydır birlikte olduğu Eda Taşpınar’dan Aralık 2020 ayında ayrıldı.

09 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal, Bahar Sevinç, Sergen Bayar yarışacak.

Gönüllüler takımında ise; Yiğit Poyraz, Sancakay Ilım Morgül, Emin Günenç, Sena Özdemir, Steven Salam, Aleyna Tutuş, Hanzade Ofluoğlu, Yunus Emre Karabacak, Sultan Reşat Hacıahmetoğlu, İlayda Şeker, Ayşe Yüksel, Uğurtan Dora, Baran Köse, Duygu Serap Salman yarışacak.

Çağrı Atakan, 22 Nisan 2021 tarihinde dizindeki sakatlığından dolayı yarışmadan elendi.

Filmleri ve Dizileri:

2018 – Şahin Tepesi (Yılmaz) (TV Dizisi)
2018 – Çukur (Remzi) (TV Dizisi)
2007 – Arka Sıradakiler (TV Dizisi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir