Doğum tarihi: 02 Haziran 1993
Kaç yaşında: 30
Burcu: İkizler
Meslek: Tenisçi
Doğum yeri: Karşıyaka, İzmir

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak.

Melis Sezer, 02 Haziran 1993 tarihinde İzmir Karşıyaka’da doğmuştur. 2008 yılında 15 yaşında iken Club İstanbul Tenis Akademiye Çağrıldığında; Monica Seles, Jennifer Capriati, Venüs Williams ve Serena Williams kardeşler, Lleyton Hewitt ve Mark Pihilippoussis gibi birçok ünlünün de hocası olan Avustralyalı tenis antrenörü Gavin Hopper tarafından eğitildikten sonra junior kategorisinde dünya sıralamasında 1040. sıradayken basamakları hızla çıkmaya başladı. Boyu 1.68 cm’dir.

2008 yılında Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF)’in düzenlediği turnuvadan; Hindistan’dan, 1 ikincilik, 1 şampiyonluk kupasıyla geri döndü. Melis Sezer bu şampiyonlukla, dünya sıralamasında ilk 160 tenisçi arasına girdi.

Melis Sezer, 2009 yılında 16 yaşında iken junior kategorisinde Wimbledon Tenis Turnuvası’na katılma hakkı kazandı. ENKA Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusu olan Melis Sezer, dünya sıralamasında kendi grubunda 123. sıraya yükselerek bir ilki daha gerçekleştirmiş oldu. 16 yaşında Fed Cup takımına girerek Türk Milli Takımı’nın en genç tenisçisi olan Melis Sezer, dünyanın en prestijli turnuvası olarak kabul edilen Wimbledon’da oynama şansı elde etti.

ENKA Spor Kulübü çatısı altında kariyerine devam eden Melis Sezer, 2010 yılında Avustralya Açık Grand Slam Gençler Turnuvası‘na ana tabloya girerek katılan ilk Türk tenisçidir.

Melis Sezer, 2011 yılında Gaziantep’de yapılan Turnuvada teklerde finalde rakibi Hülya Esen’i, 2012 yılında İstanbul’da yapılan Turnuvada teklerde finalde rakibi İsveçli Sandra Roma’ı, 2013 yılında Mısır, Şarm El-Şeyh’da yapılan Turnuvada teklerde finalde rakibi Başak Eraydın’ı yenerek şampiyon oldu.

2015 yılında Adana’da yapılan tenis turnuvasında Melis Sezer ve Ayla Aksu çifti, finalde Norveçli Emma Flood ve İsveçli Anette Munozova’yla karşılaştı. 6-7, 6-4 ve 10-3 lük skorlarla rakiplerini mağlup eden Sezer ve Aksu, turnuvanın çiftler dalında şampiyonu oldu.

2019 yılında Gürcistan’da yapılan turnuvada Melis Sezer, partneri Belçikalı Eliessa Vanlangendonck ile çiftlerde şampiyon oldu.

Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak olan Melis Sezer, 09 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal yarışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir