Doğum tarihi: ?? ?? 1999
Kaç yaşında: 25
Meslek: Sosyal Medya Danışmanı
Doğum yeri: Van

Mert Yiğit Yıldız Türkiye, İngiltere ve ABD’de şirket sahibi olan Amazon ADS’nin resmi iş ortağı Mert Yiğit Yıldız, 50.000 mezun kursiyeri ile Türkiye’ye 22 milyon dolardan fazla kazanç sağlıyor. Girişimci ruhuyla eğitim, danışmanlık ve Arge gibi sektörlerde liderlik yapan Yıldız, Türkiye’deki birçok gencin ilham kaynağı oluyor. Peki, Mert Yiğit Yıldız kimdir? Yıldız’ın E-ticaret yolculuğu nasıl başlamıştır?

Türkiye’ye 50.000’den fazla e-ticaret uzmanı kazandıran Amazon ADS’nin resmi iş ortağı Mert Yiğit Yıldız, 1999 yılında Van’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve lise eğitimlerimi Van’da tamamlayan Yıldız, 2019 YKS’de Türkiye 24.sü olarak Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümüne girmiştir. Henüz üniversite öğrencisiyken kurduğu YKS hazırlık kanalıyla girişimciliğin ilk adımlarını atan Yıldız’ın güncel Youtube kanalı 224 bin aboneye sahiptir.

2020 yılında Yanıt Yayıncılık’ta sosyal medya danışmanı olarak görev alan Mert Yiğit Yıldız, aynı sene Nişantaşı Üniversitesi’nde reklam danışmanlığı yapmıştır. E-ticaret uzmanı olarak temellerini bu dönemlerde atmaya başlayan Mert Yiğit Yıldız, güncel olarak 50.000’den fazla girişimciye Amazon e-ticarette yol göstermiştir.

Amazon e-ticaret dünyasında parıldayan bir yıldız olarak öne çıkan Mert Yiğit Yıldız, Amazon ADS ve Payoneer gibi dev isimlerinin resmi iş ortağı olarak, dijital ticaretin zirvesindeki yerini sağlamlaştırılmıştır. MZN Danışmanlık şirketinin kurucusu ve lideri olarak, 30 kişilik profesyonel ekibiyle binlerce e-ticaret girişimcisini Amazon’da başarılı satışlar yapabilmeleri adına yönlendiren Yıldız, öğrencileriyle sadece bilgi ve deneyimlerini paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda onlara e-ticarette uygulanabilir stratejiler ve çözümler de sunuyor.

Mert Yiğit Yıldız, yaptığı çalışmalarla sadece e-ticaret sektöründe değil, Arge sektöründe de uzmanlığını vurguluyor. Van Teknokent’te kurulan MZN Danışmanlık ile Ar-Ge ve yazılım projelerinde liderlik yaparak, teknoloji ve inovasyonun önünü açan Yıldız, devlet destekli bu projelerle hem ulusal düzeyde dikkat çekiyor hem de kendi liderliğini ve profesyonelliğini vurguluyor.

Mert Yiğit Yıldız’ın profesyonelliği ve e-ticaret alanındaki derin bilgisi, onu sektörün en saygın isimlerinden biri haline getiriyor. Mert Yiğit Yıldız, iş dünyasındaki vizyoner duruşuyla her geçen gün ilham vericiliğiyle örnek olmaya devam ediyor.

MZN Danışmanlık bünyesinde uzman bir ekibe liderlik eden Yıldız, girişimcilere yol göstermeyi, başarılarını paylaşmayı ve genç yeteneklere ilham vermeyi sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir