Doğum tarihi: ?? ?? 1967
Kaç yaşında: 57
Meslek: Yazar
Doğum yeri: İstanbul

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Mustafa Çıtlak’dır. Annesi Mukaddes Çıtlak, Fatih Kız Kur’an Kursu’nda müdire olarak görev yapmıştır. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Arapça ve İslâmî ilimler eğitimini tamamladı.

Mehmet Fatih Çıtlak, İslâm tarihi ve tasavvuf konularında birçok radyo ve televizyon programı yaptı. Konuşmacı olarak sempozyum, panel ve konferanslara katıldı. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir.

Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda bulundu.

İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine iştirak eden Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazmaktadır.

Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın eşi Reyyan Uzuner’in dayısıdır.

Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

Mehmet Fatih Çıtlak 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde AKP sıralarından meclis üyesi seçildi. Başakşehir Belediyesi’nde Belediye Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha önce TRT’de ‘Gece Kahvesi’ adıyla ramazan programı, Moral Fm’de dini içerikli bir program hazırladı. ATV’de üç yıl sahur programı yaptı, 2014 yılında da ATV televizyon kanalında bir program sunmaktadır.

13 Aralık 2018 tarihinden itibaren her perşembe gece “Mehmet Fatih Çıtlak ile Huzur Vakti” adlı programı ile Kanal D ekranlarında olacak.

Kitapları:

2018 – Ben Dervişim Diyene
2018 – Huzur Defteri 2
2017 – Beyaz Mercan Siyah İnci
2017 – Birlik’te Sohbet
2017 – Nur Kandili Veli Gönenli Mehmed Efendi
2016 – Küfür Fedaisi 15 Temmuz Kalkışmasına Mesnevi’den Bakış
2016 – Fatih Hatıratı
2016 – Rüyalar Alemi (yazar gurubu ile)
2015 – Küfür Fedaisi – Mesnevi’den
2012 – Keşkül
2012 – Huzur Defteri
2011 – Aşkın Bir Noktası
2011 – Nur Kandili
2011 – Mesnevi Şerhi Padişah Cariye Kıssası
2010 – 40 Mektup
2010 – 18 Beyit – Dinle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir