Doğum tarihi: ?? ?? 1978
Kaç yaşında: 45
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: Trabzon

Hüseyin Köksal, Türkiye’de tekstil sektöründe faaliyet gösteren Karsal Örme’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Hüseyin Köksal, 1978 yılında Trabzon’da doğmuştur. 1996 yılında liseyi bitirene kadar Trabzon’da yaşayan Hüseyin Köksal, üniversite öğrenimi için İstanbul’a geldi. 1996 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne sonrasında 1998 yılında da Doğuş Üniversitesi’ne geçti. Aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu.

Hüseyin Köksal, 2003 yılında askerliğini yaptıktan sonra 2004 yılında evlendi.

Hüseyin Köksal’ın babası Ali Köksal’ın vefatının ardından ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olarak Türkiye’de tekstil sektöründe faaliyet gösteren Karsal Örme’nin başına geçti.

Hüseyin Köksal, tekstil sektöründe faaliyet gösteren Karsal Örme firmasının 2016 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunda oturuyor.

Türkiye’de tekstil sektöründe faaliyet gösteren Karsal Örme’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Köksal, ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olarak görev alıyor.

Trabzon’da peştamal boyama işi ile sektördeki yolculuğuna başlayan firma sahipleri ardından 1995 yılında Karsal Örme’yi İstanbul Beylikdüzü’nde kurdu. Günümüzde Tekirdağ Çorlu’da bulunan 35 bin metrekareden oluşan modern tesislerinde faaliyetlerine devam eden firmanın bünyesinde 400 kişi çalışıyor ve yıllık ortalama 8.000 Ton (Sekizbin Ton) ham ve boyalı kumaş üretimi yapmaktadır.

Daha önce Bursa’da faaliyet gösteren sahibinin Cavit Çağlar olduğu Olay TV, 30 Kasım 2020 tarihinde yeniden yayın hayatına İstanbul’da başlarken Hüseyin Köksal’da sermaye koyarak ortak oldu. Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar ve Nevşin Mengü’nün Ana Haber Bülteni sunduğu Olay TV, patronların yayın politikasında anlaşamaması sebebi ile 25 Aralık 2020 tarihinde yayın hayatına son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir