Doğum tarihi: ?? ?? 1973
Kaç yaşında: 50
Meslek: Üst Düzey Yönetici

12 Haziran 2020 tarihinden itibaren ROKETSAN Genel Müdürüdür.

Murat İkinci, 1973 yılında doğmuştur. 1991 yılında başladığı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden lisans seviyesinde onur derecesiyle 1996 yılında mezun oldu, 1998 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi tamamladı. Bilkent Üniversitesinde İşletme Fakültesi’nden Executive MBA eğitimini 2010 yılında tamamladı.

1996 & 1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Murat İkinci, 1997 yılında Yazılım Mühendisi olarak başladığı Havelsan’daki görevini 1998 yıl sonuna kadar sürdürmüştür.

2000 yılında STM’de (STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ) Bilgisayar Mühendisi olarak başladığı görevine sırasıyla Yazılım Bölümü’nden sorumlu Müdür ve Savunma Projelerinden sorumlu Direktör olarak devam etmiştir. Bu süre içinde NATO’da dahil olmak üzere birçok üst düzey savunma projesinin tamamlanmasında kritik görevlerde bulunmuştur.

2013 yılından itibaren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’de Denizcilik Programları, Savunma Tedarik, Danışmanlık Hizmetleri ve Uçuşa Elverişlilik Sertifikasyon Hizmetleri’nden oluşan Mühendislik ve Danışmanlık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini devam ettirmiş olup, 17 Ağustos 2018 itibariyle Genel Müdürlük görevine getirilmiştir. Görevi süresince, Türk savunma sanayinin tek seferde yapmış olduğu en büyük ihracat projelerinden biri olan Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) ve MiLGEM Milli Korvet Projelerinin geliştirilmesinde kritik rol oynamıştır.

Murat İkinci, halen Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) Savunma ve Güvenlik Kurulu Üyeliğini, TR TEST Değerlendirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğini ve Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

2008 yılından itibaren STM’de üst düzey yöneticilik yapan Murat İkinci, 2018 yılından 12 Haziran 2020 tarihine kadar STM Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Murat İkinci, 2012 yılından beri Genel Müdürlük görevini yürüten Selçuk Yaşar’ın emekli olmasından sonra 01 Temmuz 2020 tarihinde ROKETSAN Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

Murat İkinci, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir