Doğum tarihi: 07 Kasım 1984
Kaç yaşında: 39
Burcu: Akrep
Meslek: Sporcu
Doğum yeri: Şişli, İstanbul

Survivor 2021 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak.

Uğurtan Dora, 07 Kasım 1984 tarihinde İstanbul, Şişli’de doğmuştur. 2000 yılında Saint Benoit Fransız lisesi ortaokul bölümünden mezun olan Uğurtan Dora, 2004 yılında Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinden mezun oldu. Üniversite eğitimi için İzmir’den Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini kazandı.

2000 yılında bu yana 50’dan fazla reklamda rol almış olan Uğurtan Dora, sutopu, jimnastik, kürek, basketbol, ve fitness Spor dallarıyla ilgileniyor. Lisanslı olarak ENKA – TOFAŞ – Beykozspor’da basketbol oynadı.

Uğurtan Dora, Fas, Cezayir, Tunus ve İran’da IMMİB ticaret heyeti ve bakanlar kurulu adına tercümanlık yaptı. Yves Rocher’da 2013 & 2018 yılları arasında yöneticilik yapmıştır.

Survivor 2021 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak olan Uğurtan Dora, 09 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal yarışacak.

Gönüllüler takımında ise; Yiğit Poyraz, Sancakay Ilım Morgül, Emin Günenç, Sena Özdemir, Steven Salam, Aleyna Tutuş, Hanzade Ofluoğlu, Yunus Emre Karabacak, Sultan Reşat Hacıahmetoğlu, İlayda Şeker, Ayşe Yüksel, Uğurtan Dora yarışacak.

17 Haziran 2021 tarihinde yapılan oylama sonucunda Survivor’dan elendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir