Doğum tarihi: 05 Mayıs 1988
Kaç yaşında: 36
Burcu: Boğa
Meslek: Dizi, Sinema, Tiyatro Oyuncusu
Doğum yeri: İzmit

2018 yılında Ulaş Tuna Astepe, başrolünü İrem Helvacıoğlu ile paylaştığı Osman Sınav imzalı Sen Anlat Karadeniz dizisinde oynadı.

Ulaş Tuna Astepe, 05 Mayıs 1988 tarihinde İzmit’te doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu İzmit’te okuduktan sonra Lise eğitimini İstanbul Lisesi’nde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Ulaş Tuna Astepe, 2008 yılında çekilen Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yaptıktan sonra tiyatro ve televizyonda çeşitli projelerde yer aldı.

2011 yılında Berkun Oya’nın yazıp yönettiği ve Krek Tiyatro topluluğu tarafından sahnelenen “Bayrak” adlı tiyatro oyununda; Ali Atay, Canan Ergüder, Okan Yalabık, Ayten Uncuoğlu, Köksal Engür ile beraber oynadı.

Ulaş Tuna Astepe, 2012 yılında Cam Yapraklar oyununda rol aldı. Daha sonra 2012 yılında yönetmenliğini Cem Karcı ile Uluç Bayraktar’ın yaptığı “Karadayı” dizisinde Orhan karakterini canlandırırken Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Rıza Kocaoğlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Özgür Emre Yıldırım, Erhan Yazıcıoğlu, Reha Özcan, Nihat Altınkaya, Ataberk Mutlu, Civan Canova ile beraber rol aldı.

2013 yılında Berkun Oya’nın yazıp yönettiği ve Krek Tiyatro topluluğu tarafından sahnelenen “Babamın Cesetleri” adlı tiyatro oyununda; Öner Erkan, Kaan Taşaner, Defne Kayalar, Şerif Erol, Ulaş Tuna Astepe ve Özge Özel gibi oyuncular yer aldı.

2015 yılında senaryosunu Berkun Oya’nın yazdığı ve yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “Analar ve Anneler” dizisinde Hazar Ergüçlü, Binnur Kaya, Okan Yalabık, Sinem Kobal, Nazan Kesal, Burak Tamdoğan, Öner Erkan, Kıvanç Kasabalı ile beraber oynadı.

2018 yılında başrolünü İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe’nin paylaştığı Osman Sınav imzalı “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde Mehmet Ali Nuroğlu Vedat karakterini canlandırırken Öykü Gürman, Gözde Kansu, Aydan Burhan, Sinan Tuzcu, Belfu Benian ile beraber rol aldı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:

2013 – Babamın Cesetleri: Berkun Oya – Krek Tiyatro Topluluğu
2012 – Cam Yapraklar: Philip Ridley – Yan Etki Tiyatro
2011 – Bayrak: Berkun Oya – Krek Tiyatro Topluluğu

Filmleri ve Dizileri:

2021 – Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı (Barbaros Hayreddin Paşa / Hızır Reis) (TV Dizisi)
2020 – Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi (Kısa Film)
2018 – Sen Anlat Karadeniz (Tahir Kaleli) (TV Dizisi)
2017 – Rüya (Alaz) (TV Dizisi)
2017 – Masum (Bardaki adam) (TV Dizisi)
2017 – Körfez (Selim) (Sinema Filmi)
2015 – Fish Pond (Sinema Filmi)
2015 – Analar ve Anneler (Mustafa) (TV Dizisi)
2015 – Balık Havuzu (Kısa Film)
2013 – Meşakkat ve Karısı (Kısa Film)
2013 – Zayiat (Mete) (Kısa Film)
2013 – Grueling and His Wife / Meşakkat ve Karısı (Kısa Film)
2012 – Karadayı (Orhan) (TV Dizisi)
2010 – Üniversiteli (Kısa Film)

Sanat Ekibi:

2008 – Osmanlı Cumhuriyeti (Kostüm Asistanı) (Sinema Filmi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir