Doğum tarihi: 24 Ocak 1966
Kaç yaşında: 57
Burcu: Kova
Meslek: Hakem
Doğum yeri: Şanlıurfa

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından 25 Ağustos 2020’de MHK başkanlığına Serdar Tatlı atandı.

Serdar Tatlı, 24 Ocak 1966 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Serdar Tatlı, İbrahim Tatlıses’in amcasının oğludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı. Babası da hakem olan Serdar Tatlı, 1988 yılında babasından hakemlik bayrağını devralarak göreve başladı. Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Meslek Yüksek okulu Pazarlama Bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

Serdar Tatlı, 9 yaşında Şanlıurfaspor altyapısında futbol hayatına başladı. 18 yaşına kadar Şanlıurfaspor’da amatör olarak top oynamış. 3 yıl da Köy Hizmetlerispor’da orta sahada oynadı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Eğitiminde memur olarak çalıştı.

Asıl mesleği memur olan Serdar Tatlı, Futbol hakemi olarak Türkiye Süper Lig’inde 9 sezon boyunca 119 maç yönetmiştir.

Serdar Tatlı, 1991 yılında yan klasman hakemi olarak klasmanlara girdi. 1996 & 1997 sezonunda Türkiye 1. ligi futbol maçlarını yönetmeye başladı. Adil ve tarafsız olarak yönettiği maçlarla kendini kabul ettirdi.

Serdar Tatlı evlidir. Hüseyin ve Dilara adlarında 2 çocuğu vardır.

Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp’in 20 Ağustos 2020 Tarihinde bu görevinden istifa etmesi üzerine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından 25 Ağustos 2020’de MHK başkanlığına Serdar Tatlı atandı.

Serdar Tatlı, Süper Lig’de son dönemde yaşanan tartışmaların ardından 21 Ekim 2021 tarihinde Merkez Hakem Yönetim Kurulu Başkanı görevinden istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir