Doğum tarihi: ?? ?? 1963
Kaç yaşında: 60
Meslek: İş Kadını
Doğum yeri: Long Island, New York, ABD

Linda Yaccarino, 1963 yılında Long Island, New York, ABD’de doğmuştur. İtalyan asıllı olan Linda Yaccarino, New York, Deer Park’ta büyüdü. 1985 yılında Pennsylvania Eyalet Üniversitesi Donald P. Bellisario İletişim Koleji’nden telekomünikasyon alanında lisans derecesi ile mezun oldu.

Linda Yaccarino, Turner Entertainment’ta 15 yıl çalıştı ve yenilikçi reklamcılık ve pazarlama çözümlerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığı reklam satışlarından sorumlu başkan yardımcısı ve operasyon müdürü oldu.

Ekim 2011 ayında NBCUniversal’a katılan Linda Yaccarino, NBC Universal’ın reklam satışlarının başkanı olarak, Peacock akış hizmetinin başlatılmasında önemli bir rol oynadı.

2014 yılında Reklam Konseyi’ne katılan Linda Yaccarino, 2018 yılında ABD başkanı Donald Trump’ın Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi’ne atandı.

Ocak 2021’de, 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Reklam Konseyi’nin yönetim kurulu başkanı oldu. Linda Yaccarino, Reklam Konseyi’nin yönetim kurulu başkanı olarak 2021 yılında ABDbaşkanı Joe Biden yönetimiyle ortaklık kurarak öne çıkan bir koronavirüs aşısı kampanyası oluşturdu.

Linda Yaccarino, Claude Madrazo ile evlidir ve 2 çocuğu vardır. Sea Cliff, New York’ta yaşıyorlar.

Linda Yaccarino, NBC Universal’ın reklam satışları başkanıydı, 12 Mayıs 2023 tarihinde istifa etti.

Linda Yaccarino, 12 Mayıs 2023 tarihinde Elon Musk tarafından X Corp.ve Twitter’ın yeni CEO’su olarak görevlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir