Doğum tarihi: 01 Ocak 1986
Kaç yaşında: 37
Burcu: Oğlak
Meslek: Şarkıcı, Söz Yazarı
Doğum yeri: Hof, Bavyera, Almanya

Seçil Gür, 01 Ocak 1986 tarihinde Hof, Bavyera, Almanya’da Adanalı bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Müzik hayatına 12 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ‘nda viola sanatçısı Meral Sayın’dan aldığı solfej dersleriyle başladı. Liseye kadar ki eğitimini Adana da tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul’a gelerek kısa süreli sahne deneyimlerinin ardından keman virtiözü kuzeni olan Hande Özyürek’in destek ve tavsiyesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin hocalarından Sema Çal’dan opera eğitimi alıp çeşitli antik aria eserlerini icra etti.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümüne girerek akademik çalışmalarını Nevzat Atlığ, Münip Utandı, Mustafa Doğan Dikmen, Cengiz Ünal, Emel Şenocak, Erol Uras, Sinem Özdemir, Mehmet Emin Bitmez, Nurlu Eral, Emin Baykırkık gibi hocalardan şan ud, piyano, Batı ve Türk müziği solfeji, üslup repertuar ve mimik diksiyon alanlarında eğitim alarak sürdürdü.

Seçil Gür, Nevzat Atlığ yönetimindeki Tamburi Mustafa Çavuş Efendi ve neva-kar konserlerinde korist-solist olarak görev aldı. Yine 2009 yılında Altunizade Kültür Merkezinde düzenlenen Emel Şenocak yönetimindeki çeşitli konserlerde görev alan ve Erol Parlak ve Cenk Öztürk yönetimindeki konserlerde de aktif olarak görev alan Seçil, 2011’de akademik eğitimini tamamladı.

Seçil Gür, 2008 yılında Stüdyo Oyuncuları çatısı altında Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim aldı. Ayrıca eğitim kurumlarında eğitmenlik görevi de üstlenen Seçil Gür, aynı zamanda beste ve söz yazarlığı, konser etkinliklerini de sürdürüyor.

2017 yılında yayınladığı “Deli Yangın” şarkısıyla müzik dünyasına adım attı.

Seçil Gür, Aralık 2020’de, söz ve bestesi Serdar Ortaç’a, aranjesi ise Mustafa Ceceli’ye ait olan “İşkence” adlı single’ı, bir video klip eşliğinde yayımlandı.

Albümleri:

2021 – Geleni Gideni (Single)
2021 – O’nun Adı Sen (feat. Tanzer Gümüş) (Single)
2021 – Sebepsiz Çiçek (feat. Serdar Ortaç) (Single)
2020 – Işığını Benimle Paylaş (feat. Serdar Ortaç, Başak Gümülcinelioğlu) (Single)
2020 – İşkence (Single)
2019 – Emi (Single)
2018 – Yeniden Başlasın (feat. Su) (Single)
2018 – Dünyalar Kadar (Single)
2017 – Deli Yangın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir