Doğum tarihi: 11 Eylül 1979
Kaç yaşında: 44
Burcu: Başak
Meslek: Dizi, Sinema Oyuncusu
Doğum yeri: Almatı, Kazakistan

Fatih Osmanlı, 11 Eylül 1979 tarihinde Kazakistan’ın Almatı şehirinde doğmuştur. Aslen Ahıskalı Türk’tür. 1997 yılında Kazakistan’da Almatı Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazanarak 2002 yılında Kazakistan’da bulunan Farabi Üniversitesi’nden mezun oldu.

Fatih Osmanlı, başta Sadri Alışık Akademisi olmak üzere birçok hocadan aksiyon, kılıç ve binicilik eğitimlerinin yanı sıra bire bir temel oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. Fatih Osmanlı, 182 cm. boyundadır.

2017 yılında Türkiye’ye yerleşip temel oyunculuk dersleri alıp hayal ettiği oyunculuk kariyerine başladı. 2019 yılında Kuruluş Osman dizisinde oynadığı başarılı oyunculuk performansı ile dikkatleri çekmeyi başardı. Kuruluş Osman dizisinde Sencer Alp karakterini canlandırdı.

İyi derecede Türkçe’nin yanı sıra Rusça, Kazakça, İngilizce, Azerice ve orta düzeyde Çeçence lisanlarını bilen Fatih Osmanlı, ileri derecede kılıç ve biniciliğe sahiptir.

Fatih Osmanlı, aynı zamanda 2021 yılında Türk dünyasının kardeşliğini anlatan Turan Projesi’nin klibi yapımcılığını ve oyunculuğunu üstlendi. Projenin müziğini Kazakistan’ın ünlü bestecisi Ğalamat Beysekoja bestelerken klibin hikayesinde ise iki kardeşin vedasından, büyük Turan ve birlik hayallerinden bahsediyor.

Fatih Osmanlı, oyunculuk kariyerini, senarist, yönetmen ve yapımcı olarak devam ettirmek istiyor. Tarihi dönem dizileri birlikte, dönem filmleri, belgesel, tiyatro oyunları gibi çeşitli kültürel ve tarihi proje hazırlıkları yapmaktadır.

Başarılı oyuncunun resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @fatih.ottoman’dır. Ayrıca resmi web sitesini ziyaret edebilir, hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Web sitesi: http://fatihosmanli.com

Filmleri ve Dizileri :

2019 & 2020 – Kuruluş Osman (Sencer Alp) (TV Dizisi)
2018 – Payitaht Abdülhamid (TV Dizisi)

Resimleri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir