Doğum tarihi: 30 Ocak 1997
Kaç yaşında: 26
Burcu: Kova
Meslek: Futbolcu, Şarkıcı, Tiyatro Oyuncusu
Doğum yeri: Bahçelievler, İstanbul

Survivor 2021 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak.

Sancakay Ilım Morgül, 30 Ocak 1997 tarihinde İstanbul Bahçelievler’de doğmuştur. Futbol teknik direktörü olan Ünal Karaman dayısıdır. İzmir ve Rize’de büyüyen Sancakay Ilım Morgül, spora ritmik jimnastik ile başladı. Lise 3’e kadar İzmir’de okudu ve futbol kariyerine futsal ile başladı. Daha sonra ise futbola yöneldi.

Sancakay Ilım Morgül, lise 4’de Rizespor takımına transfer olup orada liseyi 2016 yılında bitirdi ve futbol kariyerine devam etti. 2016 yılından bu yana Rize Yeşil Çay Spor’un lisanslı futbolcusudur. Karadeniz Teknik Üniversitesinde Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü 2 yıl okuyan Sancakay, Türkçe harici, İngilizce ve Rusça’da biliyor.

Sancakay Ilım Morgül, konservatuvar tiyatro bölümünün yetenek sınavlarına girip kazandıktan sonra 2018 yılında İstanbul’a taşındı ve konservatuvar tiyatro bölümününde lisans 4. Sınıfta eğitimine devam ediyor.

Sancakay Ilım Morgül, Sabrina Mahfouz ve Hollie McNish’in birlikte yazdıkları 2017 yılında İngiltere’de Edinburgh Fringe Festival’de sahnelenen Ofsayt adlı tiyatro oyununu 2018 yılından beri 2 sezon Kadıköy theatron sahnesinde başrol oynadı.

Uzun süredir İstanbul’da Hayal Kahvesi adlı mekanda vokalist olarak sahneye çıkan Sancakay Ilım Morgül, kendi bestelerini seslendirip gitar çalıyor.

Survivor 2021 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak olan Sancakay Ilım Morgül, 09 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın, Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal yarışacak.

Gönüllüler takımında ise; Yiğit Poyraz, Sancakay Ilım Morgül, Emin Günenç, Sena Özdemir, Steven Salam, Aleyna Tutuş, Hanzade Ofluoğlu, Yunus Emre Karabacak, Sultan Reşat Hacıahmetoğlu, İlayda Şeker, Ayşe Yüksel, Uğurtan Dora yarışacak.

Sancakay Ilım Morgül, 19 Ocak 2021 akşamı yarışmadan elendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir