Erken Boşalma: Mutlu bir birlikteliğin en önemli gereklerinden birisi de mutlu bir cinselliktir. Cinsellikte her iki tarafın da tatmin olması önemlidir. Bu nedenle, eşlerin aynı anda orgazm olmaları en ideal olanıdır.

Bu her zaman mümkün olamayabilir, ancak eşler birbirini tanıdıkça daha uyumlu bir ilişki ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte, kimi zaman erkekler erken boşalma dediğimiz bir durumla karşılaşmakta ve bu erkek açısından da kadın açısından da cinsel mutluluğu engelleyebilen bir hal alabilmektedir.

Erken boşalma pek çok erkeğin karşılaştığı yaygın bir sorundur ve bu durum, sadece erkeğin sorunu olmakla kalmamakta, eşler arasında da sorunlara neden olabilmektedir. Çünkü, her iki eş de istediği doyumu sağlayamamaktadır.

Erken Boşalma Nedir? Henüz cinsel ilişki başlamadan ya da ilişkinin başındayken ve eş orgazm olmadan boşalmaya erken boşalma denir. Erken boşalma; erken gelmek ya da hızlı boşalmak olarak da ifade edilebilir. Genellikle, ilişkinin ilk 5 dakikasında olan boşalma erken boşalma olarak kabul edilmektedir. Erken boşalmayı derecelendirmek gerekirse: İlişkiye başladıktan sonraki 1-5 dakika arasındaki boşalma, erken boşalmadır. İlişkinin ilk dakikası içerisinden boşalma ise “orta derecede” olarak sınıflandırılır. Kişi daha ilişkiye başlamadan ya da ilk saniyelerde boşalıyorsa “ileri derecede erken boşalma” söz konusudur.

En sık karşılaşılan cinsel sorunlardan biri olan erken boşalma her yaştan erkeğin ortalama %25-%40’ında görülebilmektedir. Bazı erkekler için bu sorun sürekli olabilmekte, bir kısmında ise bazı dönemlerde görülebilmektedir. Bununla birlikte, her erkek hayatında en az bir kez erken boşalma sorunu ile karşılaşmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir